Materiál hodiniek vypovedá o ich kvalite a odvíja sa od neho samozrejme aj cena. Lacné dámske hodinky bývajú plastové s textilným remienkom, čo sa pre elegantné hodinky rozhodne nehodí. Ceny elegantných hodiniek sa ale desiť nemusíte, dajú sa zaobstarať aj vo veľmi príjemných cenových reláciách. Materiál hodiniek rozlišujeme pri puzdra, sklíčka a remienku.

Puzdro hodiniek

V puzdre je uložený hodinový strojček, malo by preto byť odolné proti poškodeniu. Puzdrá elegantných dámskych hodiniek sú najčastejšie vyvedená z nerezovej ocele či titánu, platiny, pozlátené ocele či zhutneného zlata.

Remienok hodiniek

Remienok zásadne ovplyvňuje celkový vzhľad hodiniek a určuje aj komfortnosť ich nosenie. U elegantných hodiniek sa najčastejšie stretneme s koženými a oceľovými remienkami. Oceľ potom môže byť nerezová aj pozlátená.

Sklíčko hodiniek

Sklíčko hodiniek by v každom prípade malo byť odolné proti poškriabaniu aj rozbitiu, a to aj v prípade elegantných dámskych hodiniek. Dámy totiž s hodinkami väčšinou robia veľa vecí, takže sa kvalitnejšie sklíčko rozhodne oplatí. Najčastejšie sa používajú minerálne sklíčka, ktoré majú veľmi dobré vlastnosti. Ešte o niečo odolnejší sú sklíčka zafírová a tvrdená.