Klasické hodinky by mali byť maximálne komfortné, ale aj veľmi odolné. Budete je predsa len pravdepodobne nosiť každý deň. Na aké časti hodiniek sa pri výbere zamerať?

Puzdro hodiniek

V puzdre je uložený hodinový strojček, malo by byť preto vysoko odolné proti poškodeniu. Puzdrá klasických dámskych hodiniek sú väčšinou vyrobená z ušľachtilého kovu a chirurgickej ocele ocele, prípadne i titánu, platiny či zhutneného zlata.

Remienok hodiniek

Remienok by u klasických hodiniek nemal byť len pekný, ale aj pohodlný. Hodinky pre každodenné nosenie majú najčastejšie kožený remienok, ktorý sa ľahko udržuje v čistote, je odolný a komfortný. Môžu disponovať aj oceľovým remienkom, a to buď nerezovým, alebo pozláteným. Menej častými variantmi sú remienky plastové a gumové, tie ale nájdeme skôr u športových dámskych hodiniek.

Sklíčko hodiniek

Sklíčko hodiniek by v prípade klasických hodiniek pre ženy malo v každom prípade byť vysoko odolné proti poškriabaniu aj rozbitiu. S klasickými hodinkami predsa len budete počas dňa robiť veľa činností, takže ochrana je v tomto prípade veľmi dôležitá. Znamenitý pomer ceny a kvality ponúka minerálne sklíčka, ešte o niečo odolnejší sú sklíčka safírová či tvrdená.