Luxusné pánske hodinky by rozhodne mali byť vyrobené z vysoko kvalitných a odolných materiálov. Pri výbere je potrebné sa zamerať na strojček hodiniek, sklíčko, remienok aj puzdro. S akými materiálmi sa možno najčastejšie stretnúť, a ktorým je lepšie sa pri luxusných hodiniek vyhnúť?

Remienok hodiniek

Remienok je spolu s ciferníkom najviac viditeľnou hodiniek a tiež zaisťuje komfortné nosenie. Luxusné pánske hodinky majú najčastejšie materiál z ušľachtilého kovu, prípadne oceľ (nehrdzavejúca oceľ, pozlátená oceľ), kožené a titánové remienky, pričom na každodenné nosenie je najpohodlnejšia kože a oceľ. Plastové a gumové remienky sa používajú u športových hodiniek a k luxusným pánskym hodinkám sa teda nehodí.

Materiál puzdra

Puzdro chráni hodinový strojček, preto by malo byť kvalitné a veľmi odolné. Pánske hodinky väčšinou majú puzdro z ušľachtilého kovu, prípadne nerezové a pozlátené ocele, prípadne titánu či platiny. Plastové a silikónové puzdra sú opäť vhodná skôr pre športové hodinky.

Sklíčko hodiniek

Sklíčko chráni ciferník a je veľmi namáhanou časťou hodiniek. Preto by malo byť odolné nielen proti rozbitiu, ale aj proti poškriabaniu. Najčastejšie volená sú minerálne sklíčka, ktorá vynikajú príjemnou cenou a vysokou odolnosťou. O niečo odolnejšie sú potom sklíčka tvrdená a zafírová, vyhnúť sa odporúčame sklíčkům plastovým.

Strojček hodiniek

Strojček je základným stavebným kameňom celých hodiniek. Analógové pánske hodinky využívajú prevažne quartzové hodinkové strojčeky, ktoré sú obľúbené vďaka vysokej presnosti a dlhej životnosti batérie.