Ako nosiť elegantné dámske hodinky?

V posledných rokoch citeľne vzrástol trend štýlových žien, ktoré nosia hodinky v kombinácii s náramkom. Ak už vlastníte a nosíte hodinky, môžete si v skutočnosti vybrať, na ktoré paži budete mať svoj náramok. Nosenie náramku na druhej paži vám dá väčšiu voľnosť. Nezabudnite však, že náramok príliš široká, zhoršuje komfort pri kombinácii s hodinkami. Platí nepísané pravidlo, k širším hodinkám voliť tenšie náramok a naopak.

V posledných rokoch sa stalo populárnym nosenie viacero náramkov na jednej dlaní, týka sa to tiež prsteňov. Skúsme si medzi týmito náramky predstaviť jeden ako hodinky. Pekné? Takže pre maximálny efekt môžeme skúsiť skombinovať hodinky s dvoma náramky, jednym tenším pred hodinkami smerom k zápästia, a jeden širší za hodinkami smerom k lakťu.

Nech je váš štýl akýkoľvek, strieborné dámske hodinky vyhovuje ženám s chladnejším tónom pleti, zatiaľ čo zlaté dámske hodinky a ružové zlato sú vhodné pre ženy s teplejším odtieňom pleti. Dámske hodinky s kamienkami sú vítané!

Na ktré paži vyzerajú ženské hodinky najlepšie?

Rovnako ako u zásnubných prestnů je aj u hodiniek etika nosenie. Podľa nepísaných pravidiel, by ste mali nosti hodinky na ľavom zápästí. Ikdyž v skutočnosti ich môžete nosiť na ktoromkoľvek zápästí, kde vám to bude pohodlné. Existuje však dobrý dôvod k tradičnému nosenie hodiniek na ľavom zápästí. V čase pred strojčeky na beterky, alebo automatickým strojom sa museli hodinky naťahovať. To bolo ľahšie naťahovať vašu dominantné rúk. Tým, že je 90% populácie pravák, je logické, že sa hodinky nosili na ľavej ruke. Aj dnes sú tlačidlá a korunka na pravej strane puzdra hodiniek.

Nosenie hodiniek na vašu dominantné ruky vám môže zhoršiť komfort a navyše je pravdepodobnejšie poškodenie.

Znamenáto teda, že nesmiete hodinky nosiť na pravom zápästí? Rozhodne nie. Ľaváci môžu nosti hodinky na pravom zápästí, samozrejme.

Vzhľadov k tomu, že je približne 90% svetovej populácie pravák, hodinky sa väčšinou nosí na ľavej ruke. Ale ide hlavne o váš osobný názor a komfort.