Ktoré hodinky mi najlepšie vyhovujú?

Základom pri výbere je zohľadniť váš celkový životný stil. Vážite si skôr klasického spracovania, alebo hľadáte nadčasové štýlové hodinky? Skúste si pozrieť našu kolekciu dámskych hodiniek a pánskych hodiniek.

Vyberajte podľa odtieňa vašej pleti, strieborné hodinky a studené farby sa hodí pre svetlejšie tipy, naopak zlaté hodinky, alebo gold rose hodinky sa hodí pre tmavšiu farbu pleti. Okrem toho nezabúdajte na tip remienku, kožený remienok sa hodí pre klasické outfity, kovový remienok zase pre moderný vzhľad.

Typy hodiniek

Všeobecne existujú dva typy hodiniek, mechanické a elektronické.
"Hodinky na betériu ponúkajú bezkonkurenčný pomer cena / kvalita, zatiaľ čo mechanické hodinky drží tradíciu, že skutočná krása leží vnútri"

Elektronické hodinky

- Hodinky sú napájané batériou. Sú ideálne pre každodenné použitie. Pýši sa vysoko presným meraním času.

Mechanické hodinky

- Mechanické hodinky sa delia na dve kategórie. Automatické, ktoré poháňa prirodzená energia z pohybu zápästia nositeľa. A ručné, ktoré sa musia pravidelne naťahovať cez korunku.
- Zložitosť a remeselné spracovanie tohto typu hodiniek vyžadujú viac údržby.

Výber štýlu, ktorý vám najlepšie vyhovuje

Potom, čo sme hovorili o typoch hodiniek, je potrebné zohľadniť aj štýl hodiniek. Kľúčom je, že si vyberiete ten správny model, ktorý zodpovedá vášmu životnému štýlu. Vďaka tomu zaručíte, že budete mať hodinky, ktoré vás bavia a vydrží vám.

Výber správnych detailov a materiálov pre vaše hodinky

Pri výbere hodiniek musí spĺňať vzhľad, ktorý doplní váš životný štýl, venujte pozornosť detailom hodiniek. Materiál puzdra, alebo remienka, kamienky, vzhľad ciferníku.
"Hoci hodinky musí ísť s dobou, váš výber musí spočívať v nadčasovom a štýlovom dizajne s kvalitným a odolným materiálom"

Puzdro na hodinky

Štandardne používaným materiálom je všeobecný kov, prípadne chirurgická oceľ, alebo kože. U luxusných značiek sa môžeme stretnúť so zlatom, bielym zlatom, alebo červeným zlatom. Farba musí zodpovedať odtieňu pleti a vášmu šatníku.

Sú kvalita a trvanlivosť kľúčovými faktormi pri vašom rozhodovaní, nezabudnite tiež na typ skla. Plexisklo je populárny, masovo vyrábaný materiál. Výhodou je, že je veľmi odolné, bohužiaľ sa ľahko poškriabu. Sklo vám vydrží dlhšie, avšak pri jeho poškodení alebo prasknutie je nutná oprava, hrozí totiž úplné rozpadnutie a poškodenia ručičiek, či ciferníku.

Popruh na hodinky

Podobne máte k dispozícii rôzne možnosti remienkov hodiniek. Bez ohľadu na váš konečný výber remienka na hodinky majte na pamäti, že sú všetky náchylné k opotrebovaniu. Je teda dôležité rozhodnúť sa pre kvalitu a trvanlivosť.
"Pre remienok na hodinky sa rozhodne odporúča zvoliť vysokú kvalitu"
Preto si vyberte robustný druh kožených pásikov, alebo kovový pásikov (ideálne nerezvaou oceľ).
"Toto však nie je potrebné riešiť, pri príležitostnom nosení hodiniek"

Určenie správnej veľkosti hodiniek

Okrem výberu správnej farby alebo materiálov je kľúčovou voľbou tiež veľkosť hodiniek. Je potrebné vziať do úvahy tri veci: veľkosť puzdra, hrúbku pouzrda a šírku remienku.

Idálne veľkosť možno zistiť zmeraním obvodu zápästia. Čím širšie zápästia, tým väčšia môže byť puzdro hodiniek.