Športové hodinky sú často ľahšie a využívajú tak iné materiály než hodinky elegantný či luxusné. Najčastejšie sa športové hodinky vyrába z plastu, gumy a silikónu. Tieto materiály sú ľahké a zároveň odolné. Remienky sú potom tiež plastové či gumené. Kožené či oceľové remienky sa u športových hodiniek príliš nepoužívajú. Materiál je potrebné rozlíšiť nielen u remienka, ale aj u puzdra a sklíčka.

Puzdro hodiniek

V puzdre je uložený hodinový strojček, malo by preto byť odolné proti poškodeniu. Puzdrá športových hodiniek sú najčastejšie vyrobené z karbónu, plastu alebo gumy. Pre potápačské hodinky sa potom využívajú tvrdšie materiály, ktoré zaistia nerozbitnosť aj pri náročných podmienkach pod vodou.

Remienok hodiniek

Remienok hodiniek je pre dizajn rovnako dôležitý ako samotný ciferník a puzdro hodinového strojčeka. Zároveň je nutné zohľadniť jeho pohodlnosť a odolnosť. Pri športových hodiniek sú najčastejšie využívané gumové alebo silikonové řemínky. Môžu byť použité aj remienky textilné.

Sklíčko hodiniek

Sklíčko hodiniek by v každom prípade malo byť odolné proti poškriabaniu aj rozbitiu, aby pri športe nedošlo k poškodeniu hodiniek. Skvelé vlastnosti ponúka minerálne sklíčka, ešte o niečo odolnejší sú sklíčka safírová či tvrdená.