Elegantné hodinky sú vhodné pre nosenie do spoločnosti aj pre každodenný život. Pokiaľ chcete pôsobiť distingvovaný a uhladene, sú elegantné hodinky pre vás tie pravé. Elegantné hodinky by nemali byť príliš extravagantné alebo krikľavé. Mali by svojou nenápadnou krásou len zvýrazňovať štýl svojho majiteľa alebo majiteľky.
Vyberať môžete z dámskych elegantných hodiniek, alebo pánskych elegantných hodiniek.

Druhy elegantných hodiniek

Elegantné hodinky bývajú spravidla analógové, zobrazujú teda čas na ciferníku s ručičkami. Tento vzhľad máme väčšinou spojený s klasickou eleganciou. Môžu ale byť aj digitálne, prípadne kombinované.


Design elegantných hodiniek

Elegantné hodinky by vždy mali zodpovedať štýlu svojho majiteľa. Nemali by vyčnievať farbou ani materiálom. Pri výbere takých hodiniek je teda vždy vhodné zamyslieť sa ako nad štýlom ostatných šperkov a doplnkov ...


Elegantné hodinky a ich materiál

Elegantné hodinky sú najčastejšie kombináciou ušľachtilého kovu a kože. Tieto materiály sú považované za klasické, a zároveň odolné. Plastové či gumové remienky sa u takých hodiniek nevyužívajú, pretože by nezodpovedali zamýšľanému štýlu.


Veľkosť elegantných hodiniek

Aby elegantné hodinky na ruke vyzerali dobre, a zároveň sa pohodlne nosili, je potrebné zohľadniť aj veľkosť ich puzdra. Ako na to?


Vodotesnosť elegantných hodiniek

Vodotesnosť je ďalším dôležitým parametrom pri výbere elegantných hodiniek. Predsa len si v nich pravdepodobne budete umývať ruky, môžete aj zmoknúť.