Klasické hodinky sú určené pre každodenné nosenie. Pri výbere teda hrá úlohu ich vzhľad, ale aj odolnosť a kvalita materiálov. Predsa len od nich očakávame, že nám budú zložiť dlhé roky. Ako klasické hodinky vybrať? Čítajte ďalej.
Vyberte si svoje dámske klasické hodinky, alebo pánske klasické hodinky ešte dnes ...

Druhy klasických hodiniek

Klasické hodinky sú najčastejšie analógové, čo znamená, že čas zobrazujú pomocou ciferníku a ručičiek. Stretnúť sa môžete aj s hodinkami kombinovanými, ktoré ponúka kompromis medzi analógovým a digitálnym zobrazením času, takže hoci disponujú klasickým ciferníkom, ponúka i niektoré funkcie digitálnych hodiniek.


Materiál klasických hodiniek

Pri klasických hodiniek sa zamerajte na materiál puzdra, remienka a sklíčka. Materiály by mali kvalitné a odolné, pretože klasické hodinky budete pravdepodobne nosiť veľmi často.


Veľkosť klasických hodiniek

Aby klasické hodinky na ruke vyzerali dobre, a zároveň sa pohodlne nosili, je potrebné zohľadniť aj veľkosť ich puzdra. Ako ju zistiť?


Vodotesnosť klasických hodiniek

Vodotesnosť je ďalším dôležitým parametrom klasických hodiniek. Aby ste si v nich mohli umyť ruky a hodinky zvládli aj nejaký ten dážď, musí mať označenie aspoň 5 ATM a vyššie ...