Športové hodinky sú široká kategória, z ktorej si každý môže vybrať presne podľa svojich potrieb. Rozdiely sú nielen v dizajne a materiáloch, ale hlavne vo funkciách, ktoré hodinky majú. Športové hodinky sú určené predovšetkým na šport, ale mnoho majiteľov sa s nimi vďaka ich pohodlnosti a praktickosti nechce rozlúčiť ani v každodennom živote. Ako vybrať športové hodinky práve pre vás?

Druhy športových hodiniek

Športové hodinky sa samozrejme delí na pánske športové hodinky a dámske športové hodinky, a to ako podľa veľkosti ciferníku alebo šírky remienka, tak aj podľa použitých farieb.


Funkcie športových hodiniek

Športové hodinky ponúka kombinácia mnohých rôznych funkcií. Vďaka tomu si každý vyberie presne podľa svojich predstáv. Vždy záleží na tom, pre aký šport hodinky hľadáte a či ich budete používať iba pri športe či ich budete nosiť aj v bežnom živote.


Športové hodinky a ich materiál

Športové hodinky sú často ľahšie a využívajú tak iné materiály než hodinky elegantný či luxusné. Najčastejšie sa športové hodinky vyrába z plastu, gumy a silikónu. Tieto materiály sú ľahké a zároveň odolné.


Veľkosť elegantných hodiniek

Aby športové hodinky na ruke neprekážali, a zároveň sa pohodlne nosili, je potrebné zohľadniť aj veľkosť ich puzdra. Ako na to?


Vodotesnosť športových hodiniek

Vodotesnosť je ďalším dôležitým parametrom pri výbere športových hodiniek. Všetko sa opäť odvíja od športu, pre ktorý budete hodinky používať.